rychlá poptávka >>

Překlad jídelního lístku

Vlastníte restauraci a přejete si, aby k Vám zavítali i hosté ze zahraničí? Profesionální překlad jídelního a nápojového lístku je jedním ze základních předpokladů spokojenosti Vašich cizojazyčných hostů. Amatérsky přeložený jídelní lístek v lepším případě zahraničního hosta pobaví. V tom horším případě se zákazník zvedne od stolu dříve, než přijde číšník. Nechte si u nás zhotovit překlad jídelního lístku přímo rodilým mluvčím daného jazyka a zpříjemněte výběr jídla Vašim hostům.

Srozumitelnost překladu

Jídelní lístek v cizím jazyce musí být srozumitelný, aby si hosté po jeho přečtení dokázali udělat představu, co jim číšník po objednání daného jídla přinese na talíři. Kvalitně přeložený jídelní lístek usnadní práci i Vašemu personálu, který nebude muset odpovídat na dotazy zmatených zákazníků, které byly způsobeny špatným překladem pokrmu do cílového jazyka.

Příklady chybných překladů

Je až s podivem, jak často se v překladech jídelních lístků objevují fatální chyby, které výrazně poškozují pověst jejich majitelům. Přitom by stačilo mnohdy zaměnit jedno písmenko a vše by bylo v pořádku.

Překlady jídelního lístku

Jak můžeme vidět na tomto obrázku, prodejci chtěli očividně propagovat maso. Záměna jednoho písmenka způsobila, že se z prodejny rázem stalo místo setkání pro kanibaly. Došlo zde k záměně slov meat a meet (tedy masa za setkání).

Překlady jídelního lístku

Anglicky mluvící návštěvník této restaurace by se po přečtení pravděpodobně neubránil smíchu. Špatný překlad a záměna dvou písmenek zapříčinila změnu ze zamýšleného EXCLUSIVE CUISINE (exkluzivní kuchyně) na EXKLUSIVE COUSINE, tedy exkluzivní sestřenici. Cizojazyčný host pak bude pravděpodobně přemýšlet, zda se může těšit na erotické služby v gastronomickém prostředí, či zda mu servírka opravdu donese kousky lidského těla ze své příbuzné.

Překlad jídelního lístku objednávejte ZDE.


Technické překlady od NK Translators Kvalitní překlady textů od NK Translators Kvalitní marketingové překlady Kvalitní překlady textů od NK Translators Překlady propagačních materiálů
Technické překlady armatur od NK Translators Kvalitní překlady smluv od NK Translators Kvalitní překlady manuálů od NK Translators Kvalitní IT překlady od NK Translators Překlady lékařských přístrojů od NK Translators